Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Akademia Umiejętności – uaktywnienie mieszkańców z terenu Gminy Przecław poprzez ich udział w zajęciach warsztatowych

24.07.2019

Operacja pn. „Akademia Umiejętności – uaktywnienie mieszkańców z terenów Gminy Przecław poprzez ich udział w zajęciach warsztatowych” realizowany będzie przez Dom Kultury w Przecławiu w okresie od 10 czerwca do 26 lipca 2019r. 

Głównym celem operacji jest aktywizacja 28 mieszkańców gminy Przecław na rzecz podejmowania inicjatyw w zakresie Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Projekt dedykowany jest seniorom i osobom do 35 r. ż. 

Zakłada on realizację warsztatów wikliniarskich, garncarskich i fotografii.

•       Warsztaty wikliniarskie – skierowane będą do 10 osobowej grupy  (7 seniorów i 3 osoby  do 35r.ż.) i obejmować będą: 2 spotkania po 5 godz. 

•       Warsztaty garncarskie – skierowane będą do 10 osobowej grupy (6 seniorów i 4 osoby  do 35 r.ż.) i obejmować będą: 2 spotkania po 5 godz.

•       Warsztaty fotografii – skierowane będą do 8 osobowej grupy (młodzież do 35 r.ż.)  i obejmować będą: 4 spotkania po 5 godz.

 

Realizacja projektu wpłynie na włączenie społeczne dwóch grup (seniorów i osób młodych do 35 r.ż.) zagrożonych wykluczeniem społecznym. Nabycie nowych umiejętności umożliwi uczestnikom projektu zdobycie dodatkowego źródła dochodu, przez co przyczyni się do ograniczania ubóstwa i wpłynie na wspieranie rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich. 

Wartość operacji: 13 743,49 zł z czego do wkład własny DK  to 1458,25 zł, wsparcie  z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich - 12 285,24 zł.

 

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji
w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich ma charakter otwarty. Uczestnikami Sieci mogą być wszystkie podmioty zaangażowane w rozwój obszarów wiejskich http://ksow.pl/ksow/formularz-zgloszeniowy.html

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009