Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podkarpackie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Dni Błażowej 2018

18.06.2018

Dni Błażowej 2018

Impreza plenerowa Dni Błażowej, która odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2018 r. na obiektach sportowych i rekreacyjnych w Błażowej,  od lat przyciąga wielu uczestników. Wydarzenie jest doskonałą okazja do tego, by się spotkać, porozmawiać i przede wszystkim dobrze bawić. Jest również sposobnością do pokazania mieszkańcom wsi kierunków pozyskiwania dodatkowego źródła dochodów, które może być połączone z promocją kultury i tradycji. Operacja w formie imprezy plenerowej, prócz sfery rozrywkowej, ma na celu dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców angażując jednocześnie lokalnych twórców ludowych, rzemieślników i ludzi pragnących działać dla dobra i rozwoju  swoich miejscowości oraz promocję terenów wiejskich pokazując, że wieś może być jednocześnie tradycyjna z bogatą kulturą ale i nowoczesna – stająca się wzorem do naśladowania dla innych.

Zaproszeni twórcy zaprezentują swoje prace, co w znacznym stopniu podniesie atrakcyjność wydarzenia wzbudzając zainteresowanie mieszkańców życiem publicznym, kulturą, tradycją, stając się bodźcem do działania dla ludzi młodych mieszkających na wsi. Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie, Oddziału KRUS w Rzeszowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie oraz Państwowej Inspekcji Pracy, którzy podczas imprezy będą udzielali fachowych porad i odpowiadali na pytania zainteresowanych.

Ponadto impreza ta daje uczestnikom możliwość nawiązania szerszych kontaktów z ewentualnymi odbiorcami produktów rękodzielnictwa oraz pozytywnie wpłynęła na ludzi młodych, którzy nie kryli zainteresowania dziedzictwem kulturowym swojego regionu, mogącego z biegiem czasu wpłynąć na kontynuowanie tradycji, co w perspektywie czasu będzie mogło stanowić źródło ich dochodu.

Dodatkowe atrakcje towarzyszące Dniom Błażowej są doskonałą okazją do uatrakcyjnienia operacji i zwiększenia liczby uczestników, również osób z terenu powiatu rzeszowskiego i turystów z dalszych regionów. A będzie w czym wybierać. Nie zabraknie konkurencji sportowych, bardziej i mniej znanych artystów oraz quizów i konkursów dla beneficjentów. Jak zwykle zatroszczymy się o to, by każda grupa wiekowa mogła znaleźć coś atrakcyjnego dla siebie.

Wydarzenie, które w ubiegłym roku przyciągnęło ponad 3000 osób corocznie cieszy się dużą popularnością. Wierzymy, że i tym razem zainteresowanych nie zabraknie. Organizacja imprezy plenerowej „Dni Błażowej” będzie możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób, a także wsparciu finansowemu, które otrzymaliśmy w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja pn. Dni Błażowej będzie współfinansowana ze środków Pomocy technicznej PROW na lata 2014-2020, schemat II.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009