Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podkarpackie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wyjazd studyjny rolników na Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW 2018

07.06.2018

Wyjazd studyjny rolników na Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW 2018

 

Podkarpacka Izba Rolnicza z siedzibą w Trzebownisku w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan operacyjny na lata 2018-2019 finansowanego ze środków Pomocy Technicznej PROW 2014-2020 i zgodnie z umową nr OW-VI.052.8.5/2018 z dn. 07.05.2018 r. będzie realizowała operację pt. „Wyjazd studyjny rolników na XX Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW 2018.

 

Wystawa AGRO SHOW, która corocznie odbywa się w Bednarach (koło Poznania) jest organizowana od 1999 r. Przez wszystkie te lata rozwijała się i obecnie jest największym wydarzeniem targowym w branży rolniczej w kraju i największą wystawą plenerową w Europie.

Celem wyjazdu jest umożliwienie jego uczestnikom zapoznanie się z kompleksową ofertą środków produkcji i usług, z najnowocześniejszymi i najbardziej zaawansowanymi technologicznie maszynami i urządzeniami rolniczymi, które są prezentowane na stoiskach, na pasie startowym lotniska, jak też w ringu podczas pracy.

Bezpośredni kontakt z przedstawicielami licznych instytucji oraz agencji związanych
z branżą rolniczą i rolnikami z innych regionów Polski a także Europy, pozwoli na wymianę poglądów, doświadczeń i nawiązanie nowych kontaktów oraz współpracy.

Wiedza zdobyta podczas wystawy odnośnie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, maszyn rolniczych, środków ochrony roślin może zainspirować rolników do ich zakupu, co
z kolei przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego, podniesienia wydajności i jakości pracy i  zwiększenia produkcji rolnej, roślinnej i zwierzęcej, a co za tym idzie rozwoju gospodarstw rolnych i powstawania nowych miejsc pracy.

Planowane w dniu 21.09.2018 r. spotkanie z rolnikami zrzeszonymi w prężnie działającej w Wielkopolsce grupie producenckiej „CHROBRY”, uznanym przez odbiorców producentem ogórków gruntowych, cebuli, patisona i dyni przyczyni się do lepszego zrozumienia idei zrzeszania się, a tym samym zachęcenia do tej formy współpracy i lepszego wypromowania grup producenckich wśród podkarpackich rolników.

Wyjazd studyjny odbędzie się w dniach 19.09-21.09.2018 r. Grupa docelowa stanowi 90 osób (tj. 86 podkarpackich rolników wskazanych osobowo przez Przewodniczących Rad Powiatowych PIR z 21 powiatów woj. podkarpackiego oraz 4 osoby pracownicy PIR (których obowiązki służbowe związane są z tematyką operacji).

Koszty wyjazdu w całości finansowane są ze środków KSOW w ramach Pomocy Technicznej PROW 2014-2020 przyznanych Podkarpackiej Izbie Rolniczej na podstawie wniosku złożonego przez Izbę w ramach Konkursu nr 2/2018 dla partnerów KSOW na wybór operacji, które będą realizowane w 2018 r. w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2018-2019.

 

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich ma charakter otwarty. Uczestnikami Sieci mogą być wszystkie podmioty zaangażowane w rozwój obszarów wiejskich http://ksow.pl/ksow/formularz-zgloszeniowy.html


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009