Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podkarpackie

English 
baner

Dni Błażowej

10.08.2017

Impreza plenerowa „Dni Błażowej”, która miała miejsce 17-18 czerwca 2017 r.,  od lat przyciąga wielu uczestników. Jest to dobra okazja do tego, by się spotkać, porozmawiać i przede wszystkim dobrze bawić. Wydarzenie to stało się również sposobnością do pokazania mieszkańcom wsi kierunków pozyskiwania dodatkowego źródła dochodów, które może być połączone z promocją kultury i tradycji. Operacja w formie imprezy plenerowej, prócz sfery rozrywkowej, miała więc na celu dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców angażując jednocześnie lokalnych twórców ludowych, rzemieślników i ludzi pragnących działać dla dobra i rozwoju  swoich miejscowości oraz promocję terenów wiejskich pokazując, że wieś może być jednocześnie tradycyjna z bogatą kulturą ale i nowoczesna – stająca się wzorem do naśladowania dla innych.

Zaproszeni twórcy swoimi pracami w znacznym stopniu podnieśli atrakcyjność wydarzenia wzbudzając  zainteresowanie mieszkańców życiem publicznym, kulturą, tradycją, stając się bodźcem do działania dla ludzi młodych mieszkających na wsi. Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie, Centrum Ekonomii Społecznej Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Oddziału KRUS w Rzeszowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie którzy podczas imprezy służyli wszystkim chętnym fachowymi poradami i odpowiadali na ich pytania.

Ponadto impreza ta dała uczestnikom możliwość nawiązania szerszych kontaktów z ewentualnymi odbiorcami produktów rękodzielnictwa oraz pozytywnie wpłynęła na ludzi młodych, którzy nie kryli zainteresowania dziedzictwem kulturowym swojego regionu, mogącego z biegiem czasu wpłynąć na kontynuowanie tradycji, co w perspektywie czasu będzie mogło stanowić źródło ich dochodu.

Pomysł organizacji imprez towarzyszących w ramach „Dni Błażowej”  jest doskonałą okazją do uatrakcyjnienia operacji i zwiększenia liczby uczestników, również osób z terenu powiatu rzeszowskiego i turystów z dalszych regionów. A było w czym wybierać. Ten rok był bogaty w znanych wykonawców, którzy pojawiali się na scenie. Nie zabrakło konkurencji sportowych lokalnych artystów. Jak zwykle zatroszczono się o to, by każda grupa wiekowa mogła znaleźć cos atrakcyjnego dla siebie.

Wydarzenie, które przyciągnęło ponad 3000 osób corocznie cieszy się dużą popularnością. Organizacja imprezy plenerowej „Dni Błażowej” była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób, a także dzięki wsparciu finansowemu, które otrzymaliśmy w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja pn. „Dni Błażowej sposobem na aktywizację mieszkańców i promocję terenów wiejskich” została współfinansowana ze środków Pomocy technicznej PROW na lata 2014-2020, schemat II.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009