Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podkarpackie

English 
baner

Dożynki Powiatu Niżańskiego – Jarocin 2017

08.08.2017

Zgłoś się do konkursu. Promuj nasz region

Już wkrótce, 20 sierpnia odbędą się Dożynki Powiatu Niżańskiego – Jarocin 2017 na terenie rekreacyjnym nad zalewem w Jarocinie. Z tej okazji organizatorzy dla uczestników dożynek przygotowali ciekawe konkursy oraz quiz.

Wśród nich jest między innymi „Konkurs na wieniec dożynkowy”, który ma na celu przede wszystkim kultywowanie oraz popularyzowanie najbardziej wartościowych, kulturowych tradycji naszego regionu. Dodatkowo będzie to dobry sposób na promowanie dorobku kulturowego polskiej wsi.

Kolejny z konkursów przebiegnie pod hasłem „Chleb domowy i smarowidło do chleba”. Jego celem jest nie tylko kultywowanie ważnych aspektów życia mieszkańców wsi. Konkurs pomoże uczestnikom także wymieniać się wzajemnymi doświadczeniami kulinarnymi. Dodatkowo to dobry sposób, aby promować zdrowy stylu odżywiania, oparty na naturalnych produktach.

Trzeci, przygotowany przez organizatorów konkurs nosi nazwę „I Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego”. Jego zadaniem będzie wyłonienie tradycyjnych powiatowych produktów kulinarnych oraz promowanie społecznej aktywności mieszkańców wsi. Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy będą mogli zaprezentować szerszemu gronu odbiorców nie tylko bogate, ale i różnorodne lokalne tradycje kulinarne.

Aby wziąć udział w konkursach, należy do 16 sierpnia 2017 roku wysłać zgłoszenie konkursowe: pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Nisku, 37-400 Nisko, Plac Wolności 2, osobiście do Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji, 37-400 Nisko, ul. 3 Maja 32C, pok. 17 lub pocztą elektroniczną na adres m.slusarczyk@powiat-nisko.pl.

Z kolei przygotowany przez organizatorów quiz wiedzy o Województwie Podkarpackim i Powiecie Niżańskim, powstał między innymi z myślą o upowszechnianiu wiedzy o naszym województwie i wzroście wiedzy o powiecie niżańskim. Jego dodatkowym celem jest także promocja Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW). Projekt jest realizowany w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

 

Wszystkie konkursy oraz quiz zostaną przeprowadzone podczas Dożynek Powiatu Niżańskiego w Jarocinie - Jarocin 2017 na terenie rekreacyjnym nad zalewem w Jarocinie.

Linki do regulaminów konkursowych:

1) „Konkurs na wieniec dożynkowy” … (link do pobrania);

2) „Konkurs na chleb domowy i smarowidło do chleba” ...(link do pobrania);

3) „I Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego” … (link do pobrania);

4) Regulamin quizu … (link do pobrania).

Linki do kart zgłoszeniowych:

1) „Konkurs na wieniec dożynkowy” … (link do pobrania);

2) „Konkurs na chleb domowy i smarowidło do chleba” … (link do pobrania);

3) „I Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego” … (link do pobrania).


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009